Liečba pomocou fixného strojčeku

Liečba strojčekmi je najbežnejším a cenovo dostupným spôsobom liečenia maloklúzie a krivých zubov. V porovnaní s inými metódami korekcie zhryzu sú fixné strojčeky lacnejšie a dokážu napraviť väčšinu patológií. V modernom zubnom lekárstve sa dá aj tá najhoršia patológia napraviť v každom veku.

Endodoncia

Mnoho pacientov ešte stále odkladá preventívnu prehliadku u zubára a nelieči kaz včas. Takto vydržia až do okamihu, keď začne bolieť zub, čo vo väčšine prípadov vedie k odstráneniu nervu z kanálikov a ich liečbe. V zubnom lekárstve sa táto liečba nazýva endodoncia.

Brúsenie zuba

Neviete, čo vás v tomto kroku v zubárskom kresle čaká? Brúsenie zubu pod korunku je nebolestivý zákrok, avšak každý zub je iný, rovnako, ako metóda, ktorú lekár použije.

Parodontitída

Zápalové ochorenie tohto druhu je naozaj veľmi nepríjemné. Nenechajte bakteriálny zápal prerásť do oveľa väčšieho problému, radšej ho riešte včas!

Zubný mostík

Situácia, keď človek príde o jeden alebo viac zubov, býva často ignorovaná. Obzvlášť, ak ide o stoličky, ktorých absencia nie je v zadnej časti chrupu až taká viditeľná. Faktom však je, že pre organizmus je už aj strata jedného zubu stresujúca. Prečo je nevyhnutné tento problém čím skôr riešiť?

Zubné kefky

Téma ekológie sa v ostatnom čase dostáva čoraz viac do popredia. Záujem o to, ako žiť ekologickejšie a šetrnejšie k planéte sa dotýka nielen oblasti starostlivosti o pleť, vlasy, telo ale aj zuby!

Anestézia

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina ľudí sa častokrát vyhýba návštevám zubného lekára, a to len z dôvodu možnej bolesti pri zákrokoch. Prah bolesti je pre každého človeka rôzny, a to, čo je jedna osoba ochotná vydržať, môže spôsobiť neúnosnú bolesť druhej.

Ako si správne umývať zuby?

Väčšina ľudí tvrdí, že vie, ako si správne umývať zuby. Prax však ukazuje, že zuby nás učia umývať najčastejšie rodičia či iní príbuzní a nie vždy správne. Nesprávne a nedostatočné čistenie  zubov môže viesť ku vážnym problémom.

Chýba mi zub

Ako ste sa mohli dočítať v jednom z našich predošlých článkov zubný mostík je jednou z rozšírených možností ako nahradiť chýbajúci jeden alebo aj viacero zubov. Je možné ich vyrobiť z rôznych materiálov. 

CEREC

Ak ste už niekedy museli riešiť náhradu strateného zubu, či už pre seba alebo niekoho zo svojich blízkych, určite ste sa stretli s pojmom CEREC. O čom je reč?

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV