tehotná žena

Keď žena otehotnie, musí myslieť na mnoho lekárskych vyšetrení. To u zubára medzi nimi často nebýva. Mnohé ženy si aj kladú otázku: Môžu sa zuby počas tehotenstva vôbec ošetrovať?

Kofferdamova blana

Zrejme to tiež poznáte, ležíte v zubárskom kresle, do očí vám svieti svetlo, ústa máte plné vody a vaty a ani chuť všetkých tých prostriedkov, ktoré lekár pri ošetrení používa nie je ktoviečo.  Okrem toho sa vám stále nedarí ustrážiť jazyk a lekár vás žiada aby ste dýchlai nosom, alebo ústa otvorili ešte viac.

mliečne zuby

Stále sa v praxi stretávame s tým, že mamičky sa pýtajú či je potrebné ich deťom umývať mliečne zuby. Odpoveď je jednoznačná - určite áno. Okrem tejto zásadnej otázky sa núkajú aj ďalšie. Kedy začať s umývaním zubov, ako to robiť správne, ako a kedy naučit svoje dieťa samostatne používať zubnú kefku, či aký druh výrobkov je vhodný pre starostlivosť o detský chrup.

Krásny úsmev
Zubné fazety sú čoraz obľúbenejšie u tých, ktorí túžia po krajšom úsmeve. O čo presne ide?
Prečo sú zubári takí drahí?

Cenníky v zubných ambulanciách sú často predmetom diskusií. Jedna skupina je pobúrená a sumy spochybňuje, iní sú naopak presvedčení, že kvalita stojí peniaze a sú za ňu ochotní zaplatiť. Čo však stojí na pozadí cien zubných ambulancií?

Strojčeky na zuby

Maloklúzia, alebo aj krivé zuby a nesprávny zhryz trápi viac ako 80% ľudí a ich počet neustále rastie. Jedlo, ktoré dnes konzumuje, je oveľa jemnejšie čo spôsobuje, že sa čeľustné kosti človeka nevyvíjajú dostatočne. Zuby zostávajú rovnako veľké a jednoducho nemajú dostatok miesta. Krivé zuby a maloklúzia sú základom pre rozvoj patológií, preto je ideálne začať s ortodontickou liečbou čo najskôr.

Krvácajúce ďasná

Viac ako 70% pacientov sa pri čistení zubov stretne s krvácaním ďasien, ktorému ďalej nevenujú pozornosť. Zväčša ide o príznak mechanického poškodenia ďasien v dôsledku nesprávneho čistenia zubov alebo prejav ochorenia ďasien.

Moderné technológie v stomatológii

Tak ako v mnohých oblastiach, aj v medicíne zaznamenávame výrazné technologické pokroky. V oblasti zubného lekárstva vedci vymýšľajú čoraz viac nových metód a postupov zubného ošetrenia. Pomáhajú vylepšovať pracovné postupy špecialistov a zvyšujú kvalitu liečby.

Umývanie zubov

Nesprávne čistenie zubov je nielen nedostatočné, môže viesť až k vážnym problémom. Tvorbe kazu, poraneniu sliznice, tvorbe klinovitých defektov či poklesnutiu ďasien.

Bielenie zubov: Spĺňate podmienky na tento zákrok?

Bielenie predstavuje estetickú korekciu zafarbených zubov pomocou bieliaceho prípravku s obsahom peroxidu vodíka alebo karbamidperoxidu. Mechanizmus účinku spočíva v štiepení pigmentov na bezfarebné molekuly. Kedy sa môže bielenie zubov vykonávať?

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV

Alebo napíšte vašu otázku na stránku Opýtaj sa zubára