Krásny úsmev
Zubné fazety sú čoraz obľúbenejšie u tých, ktorí túžia po krajšom úsmeve. O čo presne ide?
CEREC

Ak ste už niekedy museli riešiť náhradu strateného zubu, či už pre seba alebo niekoho zo svojich blízkych, určite ste sa stretli s pojmom CEREC. O čom je reč?

Neviditeľná pomôcka na vyrovnanie zubov

Nesprávny zhryz môže spôsobovať viaceré problémy. Nejedná sa len o problémy viditeľné na prvý pohľad, hoci vzhľad chrupu je hlavnou príčinou narovnávania zubov. Ale nesprávny zhryz môže takisto viesť aj k zvýšenej aktivite kazu, problémom s trávením a niekedy aj k bolestiam hlavy. Vtedy už nejde iba o estetický zákrok.

Zubné kefky

Téma ekológie sa v ostatnom čase dostáva čoraz viac do popredia. Záujem o to, ako žiť ekologickejšie a šetrnejšie k planéte sa dotýka nielen oblasti starostlivosti o pleť, vlasy, telo ale aj zuby!

Z akých materiálov sa zubné mostíky vyrábajú

Jednou z možností, ako nahradiť jeden, alebo hneď viacero zubov sú zubné mostíky. Viete, z akých materiálov sa vyrábajú a aké sú ich vlastnosti?

Parodontitída

Zápalové ochorenie tohto druhu je naozaj veľmi nepríjemné. Nenechajte bakteriálny zápal prerásť do oveľa väčšieho problému, radšej ho riešte včas!

Strojčeky na zuby

Maloklúzia, alebo aj krivé zuby a nesprávny zhryz trápi viac ako 80% ľudí a ich počet neustále rastie. Jedlo, ktoré dnes konzumuje, je oveľa jemnejšie čo spôsobuje, že sa čeľustné kosti človeka nevyvíjajú dostatočne. Zuby zostávajú rovnako veľké a jednoducho nemajú dostatok miesta. Krivé zuby a maloklúzia sú základom pre rozvoj patológií, preto je ideálne začať s ortodontickou liečbou čo najskôr.

Neviditeľný strojček

V predošlom článku sme si priblížili ako funguje korekcia chrupu za pomoci neviditeľného strojčeku. Poďme sa ale pozrieť na to, čo vás čaká, ak sa pre takéto narovnanie zubov rozhodnete.

Bambusová zubná kefka: Naozaj je ekologická?

Na prvý pohľad rozdiel nenájdete. Bežné zubné kefky majú rovnako, ako kefky ekologické rukoväť a štetiny určené na odstránenie kúskov jedla a zubného povlaku. Kľúčovým rozdielom je však materiál, z ktorého sa vyrábajú.

mliečne zuby

Stále sa v praxi stretávame s tým, že mamičky sa pýtajú či je potrebné ich deťom umývať mliečne zuby. Odpoveď je jednoznačná - určite áno. Okrem tejto zásadnej otázky sa núkajú aj ďalšie. Kedy začať s umývaním zubov, ako to robiť správne, ako a kedy naučit svoje dieťa samostatne používať zubnú kefku, či aký druh výrobkov je vhodný pre starostlivosť o detský chrup.

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV