mliečne zuby

Stále sa v praxi stretávame s tým, že mamičky sa pýtajú či je potrebné ich deťom umývať mliečne zuby. Odpoveď je jednoznačná - určite áno. Okrem tejto zásadnej otázky sa núkajú aj ďalšie. Kedy začať s umývaním zubov, ako to robiť správne, ako a kedy naučit svoje dieťa samostatne používať zubnú kefku, či aký druh výrobkov je vhodný pre starostlivosť o detský chrup.

Anestézia

Nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina ľudí sa častokrát vyhýba návštevám zubného lekára, a to len z dôvodu možnej bolesti pri zákrokoch. Prah bolesti je pre každého človeka rôzny, a to, čo je jedna osoba ochotná vydržať, môže spôsobiť neúnosnú bolesť druhej.

Neviditeľný strojček

V predošlom článku sme si priblížili ako funguje korekcia chrupu za pomoci neviditeľného strojčeku. Poďme sa ale pozrieť na to, čo vás čaká, ak sa pre takéto narovnanie zubov rozhodnete.

Brúsenie zuba

Neviete, čo vás v tomto kroku v zubárskom kresle čaká? Brúsenie zubu pod korunku je nebolestivý zákrok, avšak každý zub je iný, rovnako, ako metóda, ktorú lekár použije.

laser

 Laser sa využíva v rôznych odvetviach a výnimkou nie je ani zubné lekárstvo. V tomto článku sa dočítate ako je laser výborným pomocníkom v zubnej ambulancii a prečo sa ho nemusíte báť.

Endodoncia

Mnoho pacientov ešte stále odkladá preventívnu prehliadku u zubára a nelieči kaz včas. Takto vydržia až do okamihu, keď začne bolieť zub, čo vo väčšine prípadov vedie k odstráneniu nervu z kanálikov a ich liečbe. V zubnom lekárstve sa táto liečba nazýva endodoncia.

Röntgenová diagnostika: Je v zubnej ambulancii škodlivá?

Röntgenové vyšetrenie podstúpil už azda každý. Spája sa s rôznymi ochrannými pomôckami, ktoré bránia preniknutiu žiarenia do tela a taktiež obmedzením pohybu počas snímania. Aj v zubných ambulanciách má röntgen veľký význam. Prečo ho vlastne potrebujeme? A neohrozuje naše zdravie?

Parodontitída

Zápalové ochorenie tohto druhu je naozaj veľmi nepríjemné. Nenechajte bakteriálny zápal prerásť do oveľa väčšieho problému, radšej ho riešte včas!

Strach zo zubárskeho kresla kvôli bolesti môžete zahodiť za hlavu!

Vyhýbate sa návšteve zubného lekára z dôvodu možnej bolesti pri zákrokoch? Časy, keď lekári vykonávali zložité operácie bez anestézie sú už dávno preč. A hoci sa prah bolesti pacientov líši, každá moderná zubná klinika sa snaží rešpektovať jeho komfort, s vylúčením psychologickej traumy z bolesti.

Aké sú možnosti  vyberateľných náhrad

Riziko, že z nejakého dôvodu prídete o zuby sa zvyšuje s pribúdajúcim vekom. V prípade straty chrupu však existujú možnosti, ako ich vhodne nahradiť. Jednou z nich je aj vyberateľná zubná náhrada.

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV