Umývanie zubov

Nesprávne čistenie zubov je nielen nedostatočné, môže viesť až k vážnym problémom. Tvorbe kazu, poraneniu sliznice, tvorbe klinovitých defektov či poklesnutiu ďasien.

Zubný kaz u detí

Štatistiky sú alarmujúce. Až 70% detí vo veku 3 rokov trpí zubným kazom. Mnoho rodičov bohužiaľ stále nechápe, ako veľmi je zubný kaz nebezpečný ako môže negatívne ovplyvniť zdravie dieťaťa a aké môže mať následky v budúcnosti.

Kofferdamova blana

Zrejme to tiež poznáte, ležíte v zubárskom kresle, do očí vám svieti svetlo, ústa máte plné vody a vaty a ani chuť všetkých tých prostriedkov, ktoré lekár pri ošetrení používa nie je ktoviečo.  Okrem toho sa vám stále nedarí ustrážiť jazyk a lekár vás žiada aby ste dýchlai nosom, alebo ústa otvorili ešte viac.

Ako si správne umývať zuby?

Väčšina ľudí tvrdí, že vie, ako si správne umývať zuby. Prax však ukazuje, že zuby nás učia umývať najčastejšie rodičia či iní príbuzní a nie vždy správne. Nesprávne a nedostatočné čistenie  zubov môže viesť ku vážnym problémom.

Z akých materiálov sa zubné mostíky vyrábajú

Jednou z možností, ako nahradiť jeden, alebo hneď viacero zubov sú zubné mostíky. Viete, z akých materiálov sa vyrábajú a aké sú ich vlastnosti?

Zubný mostík

Situácia, keď človek príde o jeden alebo viac zubov, býva často ignorovaná. Obzvlášť, ak ide o stoličky, ktorých absencia nie je v zadnej časti chrupu až taká viditeľná. Faktom však je, že pre organizmus je už aj strata jedného zubu stresujúca. Prečo je nevyhnutné tento problém čím skôr riešiť?

Brúsenie zuba

Neviete, čo vás v tomto kroku v zubárskom kresle čaká? Brúsenie zubu pod korunku je nebolestivý zákrok, avšak každý zub je iný, rovnako, ako metóda, ktorú lekár použije.

Endodoncia

Mnoho pacientov ešte stále odkladá preventívnu prehliadku u zubára a nelieči kaz včas. Takto vydržia až do okamihu, keď začne bolieť zub, čo vo väčšine prípadov vedie k odstráneniu nervu z kanálikov a ich liečbe. V zubnom lekárstve sa táto liečba nazýva endodoncia.

Moderné technológie v stomatológii

Tak ako v mnohých oblastiach, aj v medicíne zaznamenávame výrazné technologické pokroky. V oblasti zubného lekárstva vedci vymýšľajú čoraz viac nových metód a postupov zubného ošetrenia. Pomáhajú vylepšovať pracovné postupy špecialistov a zvyšujú kvalitu liečby.

Parodontitída

Zápalové ochorenie tohto druhu je naozaj veľmi nepríjemné. Nenechajte bakteriálny zápal prerásť do oveľa väčšieho problému, radšej ho riešte včas!

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV