laser

 Laser sa využíva v rôznych odvetviach a výnimkou nie je ani zubné lekárstvo. V tomto článku sa dočítate ako je laser výborným pomocníkom v zubnej ambulancii a prečo sa ho nemusíte báť.

Liečba parodontózy prístrojom Vector

Parodontitída - nesprávne označovaná aj ako paradentóza - je zápalové ochorenie parodontu (t.j. oporných tkanív zubov- ďasien, kostí). 

Z akých materiálov sa zubné mostíky vyrábajú

Jednou z možností, ako nahradiť jeden, alebo hneď viacero zubov sú zubné mostíky. Viete, z akých materiálov sa vyrábajú a aké sú ich vlastnosti?

Neviditeľný strojček

V predošlom článku sme si priblížili ako funguje korekcia chrupu za pomoci neviditeľného strojčeku. Poďme sa ale pozrieť na to, čo vás čaká, ak sa pre takéto narovnanie zubov rozhodnete.

Liečba zubného kazu u detí

Čísla vôbec nie sú optimistické. Až 10 -15 % ročných detí trpí zubný kazom, v prípade 3 ročných detí je tento problém diagnostikovaný oveľa častejšie - až 70%. Okrem toho, že je zubný kaz nebezpečný, ovplyvňuje zdravie dieťaťa a môže spôsobiť následky v budúcnosti.

Príprava a brúsenie zubu na korunku

Neviete, čo vás v tomto kroku v zubárskom kresle čaká? Brúsenie zubu pod korunku je nebolestivý zákrok, avšak každý zub je iný rovnako, ako metóda, ktorú lekár použije.

Liečba pomocou fixného strojčeku

Liečba strojčekmi je najbežnejším a cenovo dostupným spôsobom liečenia maloklúzie a krivých zubov. V porovnaní s inými metódami korekcie zhryzu sú fixné strojčeky lacnejšie a dokážu napraviť väčšinu patológií. V modernom zubnom lekárstve sa dá aj tá najhoršia patológia napraviť v každom veku.

Endodoncia

Mnoho pacientov ešte stále odkladá preventívnu prehliadku u zubára a nelieči kaz včas. Takto vydržia až do okamihu, keď začne bolieť zub, čo vo väčšine prípadov vedie k odstráneniu nervu z kanálikov a ich liečbe. V zubnom lekárstve sa táto liečba nazýva endodoncia.

Brúsenie zuba

Neviete, čo vás v tomto kroku v zubárskom kresle čaká? Brúsenie zubu pod korunku je nebolestivý zákrok, avšak každý zub je iný, rovnako, ako metóda, ktorú lekár použije.

Parodontitída

Zápalové ochorenie tohto druhu je naozaj veľmi nepríjemné. Nenechajte bakteriálny zápal prerásť do oveľa väčšieho problému, radšej ho riešte včas!

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV