Liečba parodontózy prístrojom Vector

Parodontitída - nesprávne označovaná aj ako paradentóza - je zápalové ochorenie parodontu (t.j. oporných tkanív zubov- ďasien, kostí). 

 

Ochorenia parodontu sú stále aktuálnym problémom v stomatológii. Po zubnom kaze je totiž druhou najčastejšou príčinou straty zubov. 80 % dospelých trpí zápalom ďasien a mnohí odborníci tvrdia, že počty ochorenia  parodontu sú omnoho vyššie. Po päťdesiatke je počet zubov stratených kvôli tomuto ochoreniu podstatne vyšší ako strata zubov z iných príčin.

 

Ako rýchlo sa môže rozvinúť parodontitída a ako sa prejavuje?

 

Je to ochorenie závesného systému zuba pri ktorom najčastejšou príčinou býva bakteriálny zápal zapríčinený baktériami obsiahnutými v zubnom povlaku. Je dokázaná súvislosť vplyvu povlaku na vznik zápalových procesov ďasien. 

 

Pri vynechaní domácej zubnej hygieny sa prvé znaky zápalu ďasna (gingivitídy), objavujú už počas troch dní. Po piatich až siedmich dňoch nastupuje chronický zápal ďasien (gingivitída) prejavujúci sa bolestivosťou, citlivosťou a krvácaním z ďasien.  Pri  dlhšom trvaní môže zápal postihnúť celý závesný aparát zubov, t. z., že sa zápal dostane do hlbších častí parodontu.

 

Aké sú následky parodontózy?

 

Ak sa parodontóza nelieči a zápal sa nezastaví, ochorenie začne napádať čeľustnú kosť okolo zubov a postupne ju rozožiera. Ako erózia postupuje, zuby postihnutého sa uvoľňujú, začínajú sa kývať a postupne vypadávať. Dnes vieme, že chronické, neliečené zápaly parodontu zvyšujú pravdepodobnosť ochorenia srdca, cukrovky a tehotenských komplikácií. Liečba čisto reštauračného charakteru, ktorá neodstraňuje príčiny, nemôže tento východzí stav zmeniť.  

 

Dôkladná a šetrná liečba parodontózy prístrojom Vector

 

Výhody ultrazvukového systému Vector:

 

▪ Šetrné a vysoko účinné odstránenie baktérií a povlaku

▪ Takmer bezbolestné ošetrenie  

▪ Ochrana zubnej hmoty a povrchu koreňa

 

Ako funguje?

 

Systém Vector možno použiť na odstraňovanie zubného kameňa, povlakov, na čistenie koreňových plôch zubov bez poškodenia citlivej zubnej hmoty a mäkkých tkanív. Dôkladne odstraňuje baktérie, tvrdé a mäkké usadeniny, pigmenty aj v ťažko dostupných miestach, ako sú parodontálne choboty. Zubný lekár použitím tohto prístroja  tak optimalizuje šance na odstránenie zápalu a regeneráciu tkanív okolo zubov. Pružný pohyb násadce Vectora účinkujú prenosom ultrazvukovej energie priamo na povrch zuba a ďalších tkanív. Usadeniny nie sú odtrhované, ale rozdrobené za pomoci kavitácie, ako pri čistení v ultrazvukovom kúpeli. Ultrazvuk spôsobuje zachytávanie tekutiny na nástroji, dochádza k mohutnému víreniu, a tým je zaistený výplach chobotov. K lešteniu povrchu zuba je možné okrem vody možnosť použiť tekutiny Vector Fluid Polish.

 

Ako ďalej?

 

Keďže parodontóza je chronické ochorenie, dlhodobú úspešnosť liečby možno zabezpečiť len vtedy, ak sa pacientovi zuby a ďasná pravidelne kontrolujú a čistia od baktérií v rámci udržiavacej liečby. Vďaka modernej ultrazvukovej technológii (Vector systém), ktorú používa váš zubný lekár, je toto ošetrenie do značnej miery bezbolestné. Systém Vector zaručuje jemné a ochranné ošetrenie, ako aj dôkladnú následnú starostlivosť, aby sa predišlo novým zápalom. Bez týchto pravidelných čistiacich opatrení by sa ochorenie vrátilo a deštrukcia parodontu by pokračovala.

   

Náš recept na úspešnú liečbu: 

▪ šetrné a dôkladné ošetrenie

▪ pravidelná kontrola 

▪ následná starostlivosť prispôsobená aktuálnemu stavu

▪ odhodlanosť a pozitívny prístup pacienta k liečbeAutor: OLEG BORODAVKO

Zubný lekár. Venuje sa predovšetkým implantológii a protetickej stomatológii

Komentáre (0)

TU BUDE VÁŠ KOMENTÁR

0 znakov
Prílohy (0 / 3)
Zdieľajte svoju polohu

EXPRESS DIAGNOSTIKA PRE PACIENTOV