Pokročilé konzervační ošetření

Cena: 9 800 9800

Popis

„Žij a nech žít!“ je zdánlivě jednoduchá životní filozofie. Zároveň je to koncept ošetření orientovaný na co nejdelší zachovaní zubů. Tento přístup je patrný napříč celou přednáškou a není pouze o minimálně invazívní stomatologii.

 

První den školení je věnován: „zákazu“ zubního amalgámu, izolaci pracovního pole a diagnostice zubního kazu. Odpolední blok je věnován metodám ošetření zubního kazu (úplné, neúplné a minimální odstranění zubního kazu – ultrakonzervativní ošetření). Typům exkavace (totální exkavace, odložená exkavace, selektívni exkavace). Školení je věnováno prediktabilnímu ošetření hlubokých zubních kazů u dospělých i dětí.

 

Druhé den školení pokračuje zákroky se zachováním vitality zubní dřeně (přímé překrytí a pulpotomie). Hlavní část školení je věnována prediktabilní rekonstrukci – přehled matric, bod kontaktu a zajištěním okraje preparace. Odpolední blok je věnován preparaci pro adhezivní materiály, BULK fotokompozita a možnostem okluzní modelace.

 

Obě školení tak vytváří funkční koncept konzervativního ošetření s důrazem na prediktabilní zachovaní zubů.

 

Prezentované postupy vychází nejen z vlastních klinických zkušeností autora, ale jsou podloženy i odbornými doporučeními a nezávislými studiemi. V současném tisíciletí považujeme medicínu založenou na důkazech (Evidence Based Denistry) za nedělitelný standard péče. Prezentované postupy se tak nutně nemusí shodovat se zajetými názory, když moderní medicína se ubírá již jiným směrem než běžně vyučovaná dogmata.  

Kdo by z nás chtěl poskytovat ošetření, které je horší a dražší zároveň? Jak budeme postupovat v případech, kdy tradiční postupy neodpovídají současnému poznání a vědeckým studiím ?

Podrobnosti

Typ podujatia Školenia Iné odborné podujatia
Dátum 28.01.2022

Lokalita


Hlohovec, Slovensko

Komentáre (0)

TU BUDE VÁŠ KOMENTÁR

  1. Prihláste sa do vášho účtu a pridajte komentár ako odborník. Použite polia nižšie a pridajte komentár ako hosť.
0 znakov
Prílohy (0 / 3)
Zdieľajte svoju polohu